Cestujeme po Česku

V Česku máme tolik krásných míst. Nemusíme trávit svou dovolenou jen v zahraničí. I ta naše malá země nabízí mnoho pěkného k vidění a prožití. Nádherné zámky, hrady a další památky. Příroda, která pro mnohé cizince je jako pohádková krajina a zelený ráj.

Zámek Žleby patří právem mezi hojně navštěvované památky v České republice. Vždyť je to opravdu krásné romantické sídlo starého tyrolského rodu Auerspergů, jimž se zámek dostal do rukou v roce 1754, a v jejich majetku zůstal až do 20. století. V současné době je zámek státní a spravuje ho Národní památkový ústav.

Pojedete-li někdy přes jižní Čechy, naplánujte si zastávku kousek od Netolic a zajděte na prohlídku malebného zámku Kratochvíle, který je považován za renesanční perlu italského stavitelství. Tento letohrádek, někdy též nazývaný jako lovecký zámek, vás přenese do časů posledních Rožmberků.

Zámek Dobříš je od roku 1998 opět v soukromém vlastnictví a prošel rozsáhlými rekonstrukcemi. Současným majitelem je Dipl. Ing. Jerome Colloredo-Mannsfeld. Návštěvníkům je přístupný krásný francouzský park o ploše 2 hektarů, oranžerie a v druhé půli roku 2023 je plánováno otevření historické expozice Colloredo-Mannsfeld, která se bude nacházet v...

Zámek Nové Hrady ve východních Čechách, v Pardubickém kraji, je v současné době v soukromých rukách a nabízí návštěvníkům kromě prohlídky interiérů zámku také možnost procházet se rozlehlými zahradami a anglickým parkem s křížovou cestou. Zámek se nachází přímo v obci Nové Hrady, kterou protéká Hradecký potok.

Sázavský klášter je starobylý skvost nad jednou z mnoha zákrut řeky Sázavy. Klášter patří mezi české národní kulturní památky a je poutním místem ke sv. Prokopovi, duchovnímu ochránci země České. Byl posledním a zároveň nejvýznamnějším střediskem staroslověnského písemnictví v přemyslovských Čechách. Užívalo se tu obou slovanských písem - hlaholice...