Vita recepty

V této sekci webu najdete "zdravé" alias vita recepty na pokrmy a nápoje, které si uchovávají díky šetrné přípravě maximum potřebných výživných látek, jako vitamínů, minerálů, enzymů a podobně.

K receptům se zde dostanete pomocí modré menu lišty nahoře, kde v záložce "Recepty" uvidíte po rozbalení nabídku jednotlivých kategorií receptů. Použít můžete také odkazy níže:

Najdete zde raw recepty (z kategorie nazývané pojmy raw food, vitariánství, syrová strava, živá strava), veganské recepty, vegetariánské recepty, bezlepkové recepty, recepty bez bílého cukru, umělých barviv a dochucovadel a další recepty dle posledních trendů tzv. zdravé výživy.

Možná si kladete otázku: "Co je vlastně zdravá výživa?"

Odpovědi na tuto otázku se natolik rúzní i v řadách odborníků na výživu, až to je někdy zarážející. Ani já Vám na tuto otázku přesně a 100 % neodpovím.

Osobně si myslím, že co člověk, to jiný typ metabolismu, jiný způsob trávení a jiné fyzické potřeby.

Jednomu člověku může vyhovovat stoprocentní raw strava, někomu jen částečně v kombinaci s veganskou vařenou (tedy bez živočišných potravin). Někteří lidé se stravují jen ovocem (frutariáni). Někomu je lépe a jeho zdraví prospívá, když je na stravě vařené, bez ohledu na lepek, maso, mléko, vajíčka a cukr. Někteří lidé mají silné až alergické reakce na velké množství potravin a musí pečlivě hlídat každou ingredienci. A jsou mezi námi i tací, co dlouhé měsíce nejedí nic a žijí jen "z prány" - tzv. breathariáni.

No, nemáme to - my lidé - jednoduché.

Každá teorie správného či nejzdravějšího stravování je jen teorie...

Nezbývá nám, abychom si každý za sebe vyzkoušeli, co nám opravdu dobře dělá a co ne. To není jednoduchý úkol a není to hned. I nalezení vhodného typu stravy je cesta.

Nechť jsou Vám tipy a vita recepty na různorodé pokrmy na tomto webu přínosnou inspirací a usnadní Vám Vaši osobní cestu k nalezení vlastní vhodné stravy.

A možná není od věci si občas připomenout zajímavé přísloví: "Láska prochází žaludkem"...

Jezme každé jídlo a pijme každý nápoj v klidu, uvolněni, s láskou a soustředěni na každé sousto, jež si právě vychutnáváme... A hned nám bude líp!

A pokud jíte sami, nezapomeňte popřát "Dobrou chuť" i sami sobě :-)

Reklama:

Nejnovější články

Všechny články

© 2015-2023 VitaStyle.cz (www.vitastyle.cz) - všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode