Vita recepty

Zde na vás čekají domácí bezlepkové recepty, bez laktózy či úplně bez živočišného mléka, recepty bez bílého cukru, bez umělých barviv a dochucovadel, veganské recepty i vegetariánské recepty a další vita recepty dle posledních trendů tzv. zdravé výživy, včetně receptů na vánoční cukroví. Ve většině receptů najdete surový třtinový cukr nebo kokosový cukr a podobná zdravější přírodní sladidla. Místo živočišného mléka pak například mandlové, rýžové, sójové či kokosové "mléko".

Bezlepkový recept na ořechovo-čirokovou buchtu (srnčí hřbet). Můžete ji udělat například do menší formy na bábovku nebo na srnčí hřbet. Výborná je samotná, ke kávě nebo jako snídaně. Klidně si na ni můžete dát i trochu arašídového nebo kešu másla a marmeládu nebo čokoládovou bewitellu. Pak to bude i vydatnější snídaně či svačina. Čiroková mouka je...

Recept na pohanku s tofu a žampiony, vydatné bezlepkové a veganské jídlo. Chutná i za studena, v horkém létě můžete tento recept použít jako pohankový salát. Pohanka je přirozeně bezlepková potravina, která se společně s amarantem a quinoou řadí mezi pseudoobiloviny. Z hlediska výživového patří pohanka mezi kvalitní potraviny s vysokou biologickou...

Nenáročný bezlepkový recept na makovou buchtu s banánem. Můžete ji udělat například do menší formy na bábovku nebo na srnčí hřbet. Výborná je samotná, ke kávě nebo jako snídaně. Klidně si na ni můžete dát i trochu arašídového nebo kešu másla a marmeládu. Pak to bude i vydatnější snídaně či svačina.

Hrnkový recept na bezlepkovou třešňovou bublaninu či bezlepkový piškotový koláč s třešněmi. Můžete použít i jiné druhy ovoce, jako například borůvky, višně, jahody, švestky, blumy, mirabelky, broskve nebo třeba meruňky. Můžete tuto piškotovou ovocnou bublaninu upéct v koláčové formě nebo na menším plechu. Bez lepku i bez laktózy (bez mléka).

Hrnkový recept na bezlepkovou bublaninu či koláč s borůvkami. Chutná piškotově. Můžete použít i jiné druhy ovoce, jako například třešně, višně, jahody, švestky nebo třeba meruňky. Můžete tuto piškotovou ovocnou bublaninu upéct v koláčové formě nebo na menším plechu. Recept je bez lepku i bez laktózy.

Recept na bezlepkový chleba ze směsi Jizerka (zlatá či zelená). Doma upečený chleba je vždy lepší, protože víte, co jste do těsta přesně přidali a chleba si můžete užívat opravdu čerstvý, kdy je nejlepší.

Hrnkový recept na bezlepkového velikonočního beránka s vlašskými ořechy. Můžete z toho udělat i menší bábovku nebo hřbet. Jak je libo. Na tento recept byla použita plechová forma Beránek Culinaria o rozměrech cca 29,3 x 19,2 x 7,6 cm, s nepřilnavým povrchem. Vyklopit šel snadno, vymazáno bylo jen trochou kokosového oleje.

Zejména v čase sklizně švestek se vám bude hodit třeba tento recept na domácí voňavý bezlepkový makovo–švestkový koláč, bez mléka a bez bílého rafinovaného cukru.

Recept na veganskou bezlepkovou bábovku, která dostala název "Morušovka" podle jedné z hlavních ingrediencí - sušených bílých moruší. Ty svou chutí a sladkostí velmi připomínají med a hodí se tedy na ovonění a doslazení různých dobrot, a to jak v raw food podobě, tak i tepelně upravené, jako u této bábovky, která je...

Rychlý hrnkový recept na ořechový srnčí hřbet či menší ořechovou bábovku. Tato buchta je dobrá samotná, ke kávě, čaji nebo jako snídaně. Můžete si na ni dát i trochu arašídového nebo kešu másla a marmeládu nebo zajímavou a nutričně bohatou čokoládovou Bewitellu. Pak to bude i vydatnější snídaně či svačina. V receptu je použita rýžová mouka, která...