Eco & Non-Toxic

Tento blog článků je zaměřen na témata jako přírodní kosmetika, non-toxic kosmetika, ekodrogerie a s tím úzce spojené oblasti zdraví, prevence nemocí, ekologie a životního prostředí.

Od roku 1970 slavíme po celé planetě Den Země neboli Earth Day, který byl stanoven na 22. dubna. Tento den nám má připomenout, že planeta Země je naším jediným opravdovým domovem, a že ji máme chránit, neb tím chráníme i sami sebe.

Už jste tyto pojmy slyšeli? Tyto dvě metody šetrného mytí vlasů patří k zajímavým kosmetickým alternativám posledních let. Metoda No Poo, jak už název napovídá, znamená mytí vlasů bez použití šampónu, jde vlastně o zkratku vycházející z anglického "No Shampoo". A technika Low Poo znamená šetrné mytí vlasů šampónem bez sulfátů, které způsobují...

Víte, že 22. března je Světový den vody neboli World Water Day? Ten byl Organizací spojených národů (OSN) určen od roku 1993, abychom si důležitost vody připomínali minimálně jednou do roka. Spojené národy 22. březen navrhly v roce 1992. Důvodem ujednání byla skutečnost, že na světě více než miliarda lidí trpí nedostatkem pitné vody a nemá přístup...

Čtyřdílný investigativní dokument USA z roku 2022, který se ponořil do zákulisí kosmetického průmyslu za biliony dolarů, odkrývá potenciální skrytá nebezpečí každodenních produktů používaných po celém světě – a odhalení jsou mnohdy překvapivá. V dílu 1 mají hlavní roli mastek (Talc) a azbest.

Dokument USA z roku 2022, který se ponořil do zákulisí kosmetického průmyslu za biliony dolarů. V dílu 2 mají hlavní roli nehty, laky na nehty a nehtová studia. Čtyřdílný dokument odkrývá potenciální skrytá nebezpečí každodenních produktů používaných po celém světě – a odhalení jsou mnohdy překvapivá a nepříjemná.

Čtyřdílný investigativní dokument USA z roku 2022, který se ponořil do zákulisí kosmetického průmyslu za biliony dolarů. Díl třetí je zaměřen na endokrinní disruptory, syntetické vůně, ftaláty, neplodnost a pokračující pokles počtu mužských spermií.

Čtyřdílný dokument USA z roku 2022 odkrývá zákulisí kosmetického průmyslu za biliony dolarů. Díl čtvrtý je zaměřen na vlasy (zejména ty kudrnaté), chemikálie ve vlasové kosmetice a s tím spojené zdravotní obtíže.

Každý rok, 7. dubna, se slaví tzv. SVĚTOVÝ DEN ZDRAVÍ, který vyhlásila 7. 4. 1950 Světová zdravotnická organizace – WHO (World Health Organization), která byla založena Spojenými národy o 2 roky dříve, tedy 7. dubna 1948.