Eco & Non-Toxic

Tento blog článků je zaměřen na témata jako ekologie, udržitelnost, životní prostředí, přírodní a non-toxic kosmetika, ekodrogerie a s tím úzce spojené oblasti zdraví, prevence nemocí a snižování znečišťování životního prostoru.

Už jste tyto pojmy slyšeli? Tyto dvě metody šetrného mytí vlasů patří k zajímavým kosmetickým alternativám posledních let. Metoda No Poo, jak už název napovídá, znamená mytí vlasů bez použití šampónu, jde vlastně o zkratku vycházející z anglického "No Shampoo". A technika Low Poo znamená šetrné mytí vlasů šampónem bez sulfátů, které způsobují...

Čtyřdílný investigativní dokument USA z roku 2022, který se ponořil do zákulisí kosmetického průmyslu za biliony dolarů, odkrývá potenciální skrytá nebezpečí každodenních produktů používaných po celém světě – a odhalení jsou mnohdy překvapivá. V dílu 1 mají hlavní roli mastek (Talc) a azbest.

Dokument USA z roku 2022, který se ponořil do zákulisí kosmetického průmyslu za biliony dolarů. V dílu 2 mají hlavní roli nehty, laky na nehty a nehtová studia. Čtyřdílný dokument odkrývá potenciální skrytá nebezpečí každodenních produktů používaných po celém světě – a odhalení jsou mnohdy překvapivá a nepříjemná.

Čtyřdílný investigativní dokument USA z roku 2022, který se ponořil do zákulisí kosmetického průmyslu za biliony dolarů. Díl třetí je zaměřen na endokrinní disruptory, syntetické vůně, ftaláty, neplodnost a pokračující pokles počtu mužských spermií.

Čtyřdílný dokument USA z roku 2022 odkrývá zákulisí kosmetického průmyslu za biliony dolarů. Díl čtvrtý je zaměřen na vlasy (zejména ty kudrnaté), chemikálie ve vlasové kosmetice a s tím spojené zdravotní obtíže.

Každý rok, 7. dubna, se slaví tzv. SVĚTOVÝ DEN ZDRAVÍ, který vyhlásila 7. 4. 1950 Světová zdravotnická organizace – WHO (World Health Organization), která byla založena Spojenými národy o 2 roky dříve, tedy 7. dubna 1948.