Ultrasonický difuzér BEWIT Oriental – recenze produktu

14.11.2023

Různých aromalamp a aroma difuzérů je celá řada. Kdysi jsem používala porcelánové aromalampy se svíčkou, ale neměla jsem z toho dobrý pocit. Olej se přehříval, vnímala jsem obvykle i vůni zahřívaného materiálu aromalampy a vůni vosku ze svíčky (i když byla neparfemovaná). Dohromady to vlastně tvořilo jakousi směsici vůní, která neodpovídala mé představě o čisté vůni esenciálního oleje. Proto mne zaujal ultrasonický difuzér, který esenciální olej nezahřívá, a skrze studenou mlhu jeho vůni šíří do prostoru. Směs vody a malého množství esenciálních olejů je vlastně rozptylována do ovzduší v podobě extrémně jemných mikročástic (mlhy). A to už je o něčem jiném. Díky takému difuzéru si můžeme užít kvalitních esenciálních olejů v duchu aromaterapie.

V BEWIT jsem objevila opravdu bohatou nabídku nejrůznějších difuzérů. Jako první jsem zvolila BEWIT Oriental ultrasonický difuzér, jednak pro jeho tvar a design, ale také mi bylo sympatické, že vnější obal je skleněný a né plastový. Má možnost přepínání barev podsvícení, přičemž lze podsvícení vypnout úplně. Když v difuzéru dojde voda, sám se vypne. To je určitě praktická funkce. Má nízkou spotřebu energie a je tichý. Vnímáte vlastně jen zvuk té páry.

Tento ultrasonický difuzér můžete využít i jako zvlhčovač vzduchu, díky studené mlhovině, která se z difuzéru šíří do vzduchu. Dáte prostě do nádobky na kapalinu jenom vodu, bez esenciálních olejů.

Pokud si chcete provonět místnost, tak stačí přidat pár (3 až 7) kapek 100% přírodního certifikovaného esenciálního oleje, například od značky BEWIT, a můžete se těšit z přírodou provoněného prostoru. Žádná syntetika, žádná chemie. Esenciální oleje BEWIT jsou totiž terapeutické kvality, testované a kontrolované v jejich vlastní laboratoři v Ostravě. Jelikož neexistuje žádná globální norma, jaké složení by esenciální oleje měly správně splňovat, tak pro sledování, kontrolu a vyhodnocování kvality esenciálních olejů vyvinuli vlastní systém norem a protokolů. A ve vlastní laboratoři tak kontrolují, zda oleje od externích dodavatelů nejsou naředěné chemickým rozpouštědlem, zda nejsou pančované a zda obsahují správné množství daných složek.

Na začátku používání je lepší, když si dáte do difuzéru jen třeba 2 až 3 kapky, a vyzkoušíte si, jak vám intenzita vůně vyhovuje. Já mám raději spíše jemnější koncentrace. Počítejte s tím, že například prvních 30 minut bude intenzita vůně silnější, pak začne pomalinku slábnout. Záleží samozřejmě i na typu konkrétního esenciálního oleje, velikosti místnosti a vaší citlivosti. Já to dělám obvykle tak, že dám 2, max. 4 kapky, a pustím si difuzér třeba jen na 30 minut, pak ho vypnu a pustím si ho zase později. Volím raději přístup "homeopatický" aneb všeho s mírou. Esenciální oleje jsou koncentrované, a je třeba k nim přistupovat obezřetně a postupně. Pokud danou esenci používáte poprvé, a váš čich je citlivý, tak klidně začnete jen s 1 kapkou, a přidávejte postupně, než vám bude intenzita vůně vyhovovat. Jak se říká, všeho moc škodí. Platí to nejvíce u syntetických látek, ale i u těch přírodních. Někdy je méně více.

Pokud byste chtěli difuzér pustit na delší dobu, tak vydrží s plnou nádržkou (150 ml) až 4 hodiny. Když se voda vyčerpá, sám se vypne.

Difuzér má vlastně i terapeutickou funkci. Pokud v něm použijete opravdu kvalitní 100% přírodní certifikované esenciální oleje terapeutické kvality, jako jsou například esence od BEWIT, tak kromě zvlhčení a provonění vzduchu můžete vnímat i léčebné účinky jednotlivých esencí, tak jak je známe z aromaterapie.

Ultrasonický difuzér je tak díky propojení terapeutické funkčnosti a hezkého designu krásný doplněk domácnosti, kanceláře, poradny apod. A také to může být vhodný dárek, pokud chcete někoho potěšit. Ať už na Vánoce nebo k narozeninám.

A kdybyste chtěli takový malý difuzér třeba do auta, tak existuje tzv. bezvodý difuzér anebo roztomilá designová závěsná aroma lahvička. Obojí mají v nabídce BEWIT e-shopu. I toto by vás nebo vaše blízké mohlo potěšit.