Eko zubní kartáček La Saponaria (soft) - recenze produktu

10.11.2023

Řešíte ve své domácnosti minimalizaci plastových výrobků? Pokud ano, tak byste mohli ocenit například tento eko kartáček na zuby od La Saponaria (laSaponaria) ze 100% přírodních materiálů. Rukojeť je vyrobena z acetátu celulózy, materiálu získaného z buničiny a bavlny, je tedy 100% biologicky rozložitelná. To nezní špatně, že? A samotný kartáček tvoří štětinky z ricinového oleje. To pro mne byla tedy novinka. Hlavice se štětinkami je dokonce vyměnitelná, takže si po jejím opotřebování můžete koupit už jen náhradní štětinky (hlavice). Kartáček je dodáván v krabičce z recyklovaného papíru s certifikací FSC.

Výrobce La Saponaria nabízí aktuálně dvě varianty tohoto kartáčku pro dospělé - soft (měkký) a medium (středně tvrdý) a dvě varianty pro děti.

Jelikož já osobně mám raději hodně měkké kartáčky (štětinky), tak jsem si pořídila na vyzkoušení verzi soft. Porovnala jsem ji s oblíbenými klasickými kartáčky Curaprox. Co se týče tvaru, tak (jak vidíte na fotografiích níže) La Saponaria kartáček má hlavici trošku užší (o jeden řádek štětinek méně) a trošku delší než Curaprox kartáček. Měkkost štětinek je u kartáčku La Saponaria soft trochu menší, než u kartáčku Curaprox ultra soft.

Rozdíl jsem vnímala spočátku hlavně v jiné velikosti hlavice, ale zjistila jsem, že to je hodně o zvyku. Po měsíci používání kartáčku La Saponaria jsem si na něj už zvykla a vyhovuje mi. Navíc z něj mám dobrý pocit, neb je ze 100% biodegradabilního (biologicky rozložitelného) materiálu, takže pokud někdy doslouží i rukojeť kartáčku, můžu jej vyhodit do směsného odpadu.

Tento zubní kartáček La Saponaria a také náhradní hlavice můžete koupit například v e-shopu Econea, kde mají pravidelně akční nabídky a slevové akce, a nabízí produkty šetrné k tělu i přírodě. Mimo to v e-shopu najdete i přírodní zubní pasty.

Čtenáři VitaStyle.cz mohou navíc využít slevu 150 Kč při nákupu na 1500 Kč. Stačí do políčka v košíku Econea zadat slevový kód: VITASTYLECZ

Kdysi jsem zkoušela i zubní kartáčky s dřevěnou či bambusovou rukojetí, ale na těch se ve vlhkém prostředí koupelny objevila poměrně často plíseň. Péče o samotné kartáčky byla tedy poněkud náročnější. Oproti tomu se zdá být kartáček od La Saponaria velmi dobrou alternativou.

Pár slov o výrobci:

La Saponaria je italská přírodní kosmetika, jejíž příběh začal přibližně v roce 2006, kdy mladý pár - Lucia a Luigi pořádali workshopy, dělali osvětu přírodní kosmetice, sdíleli své recepty a spolupracovali také s místní skupinou GAS (Ethical Purchasing Group / Skupina pro etický nákup). V roce 2007 otevřeli svoji první oficiální laboratoř díky crowdfundingové kampani. Od roku 2008 zahájili výrobu vlastní přírodní kosmetiky. V roce 2022 tak oslavili již 15 let svého působení. Kosmetika La Saponaria je certifikována jako organická od certifikačního orgánu CCPB (Certified Cosmetics Products of Biological Origin), jednoho z nejpřísnějších z hlediska předpisů. CCPB pravidelnými kontrolami ověřuje, že jejich produkty jsou skutečně přírodní, že to, co je uvedeno na etiketě, je pravdivé a že v jejich recepturách skutečně používají bio suroviny. O značce La Saponaria se nyní nejčastěji dočtete, že je to 100% přírodní vědomá kosmetika vyrobená s láskou, certifikovaná BIO a s posláním "zanechat svět o něco lepším místem". To je La Saponaria, která vás chytne za srdce.

Nakoukněte do elektronických regálů Econea - eshopu s tisíci přírodních produktů prověřených do detailů » A nezapomeňte využít slevový kód VITASTYLECZ, který vám v Econea umožní získat slevu 150 Kč při nákupu nad 1500 Kč.


Autor recenze: Sylva z VitaStyle.cz