Binchotanová tyčinka Endles aneb přírodní filtr do vody - recenze produktu

07.12.2023

Na základní domácí úpravu pitné vody jsem zatím léta používala šungit, ve formě šungitové drti, šungitové pyramidy či oblázků. Když jsem objevila binchotanovou tyčinku Endles (binchotan charcoal), tak jsem se rozhodla, že ji také vyzkouším. Kromě toho, že jde o 100% přírodní materiál, v přírodě přirozeně rozložitelný, mě potěšilo i to, že binchotanová tyčinka je lehčí než šungit, což se hodí například ve chvíli, když si chcete upravit pitnou vodu přímo v cestovní skleněné lahvičce. Po vyzkoušení a několikaměsíčním testování používám na úpravu vody obojí, tedy šungit i binchotanovou tyčinku. Voda má opravdu mnohem lepší chuť i vůni.

A co je vůbec binchotanová tyčinka?
Je to aktivní dřevěné uhlí, známé též pod názvem Kishu Binchotan, původem z Japonska, kde jej k přírodnímu čištění vody používají už po staletí.

Co binchotanová tyčinka umí?

  • Dodává vodě minerální látky (např. hořčík, vápník a draslík)
  • Snižuje množství chlóru, čímž zlepšuje chuť i vůni vody
  • Váže na sebe i další nečistoty, jako tenzidy, pesticidy, herbicidy apod.
  • Neutralizuje elektromagnetické vlny
  • Vyrovnává pH vody

Jak binchotanovou tyčinku používat?

  • Po vyjmutí z obalu se doporučuje novou tyčinku před prvním použitím vyvařit, a to hlavně z hygienických důvodů. Tyčinka Endles byla zabalena v igelitovém obalu, i proto jsem ji nejprve krátce vyvařila.
  • Poté ji dejte do skleněného džbánu či karafy a přidejte studenou pitnou vodu. Již po hodině uvidíte, jak se ve vodě začínají tvořit jemné bublinky, a voda už je z velké části upravená a přefiltrovaná. Nicméně nejvyššího efektu docílíte po vícero hodinách. Nejlépe přes noc.
  • Po spotřebování vody jednoduše vždy doplňte novou čerstvou studenou vodu.
  • Tyčinku si můžete dávat i do cestovní skleněné lahvičky a využívat ji na cestách.
  • Po 3 měsících tyčinku opět vyvařte, a poté ji můžete používat dál.

Výrobce uvádí, že tyčinka binchotanu nám vydrží zhruba 6 měsíců. Pak ji můžeme používat například jako pohlčovač různých pachů nebo jako hnojivo (zlepšuje kvalitu půdy).

Binchotanovou tyčinku Endles můžete koupit například v e-shopu Econea, kde mají pravidelně akční nabídky a slevové akce a nabízí produkty šetrné k tělu i přírodě.

Čtenáři VitaStyle.cz mohou navíc využít slevu 150 Kč při nákupu na 1500 Kč. Stačí do políčka v košíku Econea zadat slevový kód: VITASTYLECZ

Něco málo o výrobě binchotanu
Dřevo, z kterého se binchotan vyrábí, pochází z Laosu, ze stromů Quercus phillyraeoides (ubamegashi dub). Dřevo se nejprve jeden měsíc suší a poté vypaluje v peci za nízkých teplot. V závěru je teplota zvýšena až na 1000 °C a následně se dřevo rychle ochladí. Díky tomu je povrch dřeva hladký a tvrdý. Dřevěné uhlí je dále leštěno, čištěno a sterilizováno parou a ultrazvukem. Binchotanové tyčinky jsou z hygienických důvodů baleny jednotlivě.

Tento přírodní filtr na vodu v podobě binchotanové tyčinky si můžete s sebou vzít i na dovolenou.


Nakoukněte do elektronických regálů Econea - eshopu s tisíci přírodních produktů prověřených do detailů. A nezapomeňte využít slevový kód VITASTYLECZ, který vám v Econea umožní získat slevu 150 Kč při nákupu nad 1500 Kč.


Autor recenze: Sylva z VitaStyle.cz